Polská vláda zvažuje zavedení mýtného za vjezd do měst

V Polsku uvažují o zavedení mýtného za vjezd do měst. Polská vláda se touto myšlenkou intenzivně zabývá a pravidla, kterými by se mělo toto opatření řídit, jsou velmi přísná. Platit toto mýtné by totiž měli všichni majitelé vozidel se spalovacími motory.

Polsko je jednou z těch zemí Evropy, která bojuje s obrovským znečištěním ovzduší. Dokonce, podle rozsudku Evropského soudního dvora, soustavným překračováním limitů porušuje unijní právo.

Poláci uvažují, že výše mýta by měla být v přepočtu až 150 korun za den nebo 15 korun za hodinu, přičemž zdarma by do bezemisních zón mohli pouze řidiči vozidel na elektřinu, vodík nebo plyn.

Obyvatele Varšavy tyto úvahy rozdělily na dva tábory, jedni s ním souhlasí a vítají ho, druzí je označují za špatný nápad, který bude občany omezovat. Nelíbí se jim také výše mýtného.

Konečné rozhodnutí by však podle záměrů vlády leželo na jednotlivých radnicích. Na nich by záleželo, jestli takové zóny zavedou, případně kde a také, jaká bude výše mýtného. Finanční prostředky z vybraného mýtného by šly přímo radnicím, které by je musely investovat do ekologických projektů. Například do nákupu ekologických autobusů a podobně.

Foto: Wikipedie


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email