Maximalizujte životnost pneumatik správným skladováním

Starejte se o své pneumatiky stejně dobře jako vaše manželka o své boty. Vyplatí se to vám i vaší peněžence. Nezáleží na tom, zda máte doma jen letní a zimní sadu nebo zda přezouváte flotilu závodních aut či užitkových vozů. Úschova pneumatik je téma, které by vás mělo zajímat hlavně proto, že špatně uskladněné gumy rychle ztrácí svou odolnost, pružnost a hlavně životnost.

V garáži, na půdě nebo radši ve sklepě?

Co se úložných prostor týče, důležité je vyvarovat se extrémům. Jedním z největších nepřátel každé pneumatiky jsou vysoké teploty nad 60 °C a sluneční záření, které způsobuje nežádaný rozklad chemických sloučenin pryže a praskání dezénů. Pneumatiky proto raději umístěte do suterénu či do suchých sklepních prostor. Obvykle lidé skladují svoje gumy v garáži, stejně jako i auto. I zde se ale můžete setkat s nežádoucími problémy, a to zejména pokud je garáž špatně odvětrávaná nebo pokud společně s pneumatikami skladujete chemii a mastné oleje. Ani vlhko pneumatikám nesvědčí.

Když visí, tak visí…

Přestože k tomu kruhový tvar doslova nabádá, pneumatiky nejsou lego a skládat je do komínků není optimální. Pokud potřebujete uložit pneumatiky včetně disků, je nejlepší zavěsit je vedle sebe na železnou či jinou tyč. Na pneumatiku tak není vyvíjen zbytečný tlak, nedeformuje se, může volně dýchat, a hlavně si neopatrnou manipulací nepoškrábete svoje oblíbené chromované disky. Pokud nemáte prostor na zdi, pro uskladnění autokol můžete využít například k tomu určený stojan na pneumatiky. Výhodou stojanu je snadná montáž a pořizovací cena v rámci stovek korun. Pro pneumatiky bez ráfků využijte nabídky speciálních regálů a klecí, které pořídíte řádově v kategorii již od dvou tisíc korun. Do regálu se vám navíc vejde i prostorově poměrně velký box na nářadí. Můžete tak mít všechno potřebné po ruce.

Dělejte to jako profíci!

Větší autoservisy a sklady, které mají dostatek prostor, často umísťují pneumatiky svých zákazníků do skladovacích kontejnerů. Takovýto kontejner o rozměrech 6100x2300x2400 cm, má v základu instalován přehledný regálový systém pro uložení až 220 kusů menších i větších pneumatik a snadno se montuje i demontuje. Objem skladovacího kontejneru pak určuje sám zákazník, jednotlivé buňky lze totiž spojovat v libovolném počtu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email