Jak se vyhnout na Slovensku pokutě, pokud jedete po dálnici bez známky

Na Slovensku je zavedený elektronický systém výběru mýtného za používání dálnic. Elektronickou dálniční známku si můžete zakoupit online, u nás v pobočkách ÚAMK a ABA, dále pak na čerpacích stanicích PHM, na slovenských poštách a v neposlední řadě také prostřednictvím mobilní aplikace.

Podívejme se spolu, jak postupovat v případě, že se dostaneme na Slovensku na dálnici a nemáme zakoupenou dálniční známku. Myslet si totiž, že nám to projde by bylo přinejmenším pošetilé.

Jak elektronická dálniční známka funguje

Celý systém platby a kontroly dálničních známek na Slovensku spočívá v tom, že jakmile si koupíte elektronickou dálniční známku, dostane se SPZ vašeho vozidla do databáze zakoupených  známek, kterou, stejně jako celou dálniční síť na Slovensku, provozuje Národní dálniční společnost (NDS). Ta rozmístila na dálnicích a rychlostních silnicích kamery, které mají za úkol registrovat SPZ všech projíždějících automobilů. Tyto značky následně porovnávají právě s onou databází zakoupených známek. Jestliže v ní systém vaši SPZ nenajde, máte problém. Můžete si být jisti, že dříve nebo později vás dostihne pokuta, která může být až ve výši 150 eur.

Co dělat, když nemám dálniční známku a hrozí pokuta

Pokud se nějakým způsobem stane, že si až na dálnici uvědomíte, že nemáte zakoupenou dálniční známku, je v té chvíli už téměř jisté, že vaše auto bylo zachyceno na kamerách a systémem bylo zjištěno, že touto známkou nedisponujete. Nicméně není třeba panikařit. Celá situace se ještě dá zachránit. Stačí, když do konce tohoto dne provedete, respektive odešlete platbu za elektronickou dálniční známku. Pak k pokutě nedojde. Jestli se ptáte, jak je to možné, tak vězte, že daný systém je nastaven tak, že dle pravidel je povinností provést platbu v daný den, kdy vjíždíme poprvé na dálnici, přičemž přesný čas není stanoven.

Mimochodem elektronický systém platby dálničních známek by měl od roku 2020 platit také u nás.

Foto: Wikipedia


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *