Italská dálnice směrem na Brenner bude dražší

Itálie začala podnikat kroky k omezení dopravy přes průsmyk Brenner. V dohledné době bude italská dálnice dražší a navíc dojde k tomu, že na alternativní vnitrostátní silnici, která tuto dálnici kopíruje, vstoupí v platnost zákaz silničního provozu pro nákladní vozidla.

Dálnice A22, vedoucí k průsmyku Brenner, bude dražší, a to již v průběhu listopadu, kdy bude podepsána nová smlouva o silničních službách. Jak zdůraznil Roberto Bizzo, prezident provincie Bolzano, během dlouhých a složitých jednání kraje zdůraznily nutnost řešit otázku ochrany životního prostředí.

V souvislosti s výše uvedeným se do tarifů na italské A22 přidá tzv. Environmentální poplatek . Italové doufají, že díky tomu bude možné přesunout část dopravy, která vede touto cestou, na železnici.

Dalším krokem, které orgány v Jižním Tyrolsku připravují, je snaha zabránit tomu, aby se díky dražšímu mýtnému, řidiči nevyhýbali používání dálnice tím, že zvolí pro průjezd státní silnici SS12. Na ní vstoupí v platnost zákaz průjezdu nákladních automobilů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email