Italové chtějí postavit nový most nad Janovem za 8 měsíců

Italská dálniční společnost Autostrade per l’Italia uvedla, že na místě zříceného mostu v Janově může postavit nový most už za 8 měsíců.

Šéf společnosti Giovanni Castellucci novinářům řekl, že firma má plán na demolici zbývajících částí stavby Ponte Morandi, která byla postavena před 51 lety, a vybudování „méně impozantního“ ocelového mostu.

Společnost Autostrade per l’Italia však po katastrofě v Janově čelí proceduře odejmutí koncese. Vládní představitelé ji učinili odpovědnou za pád části mostu a řekli, že tato firma už nikdy nebude spravovat silnice a dálnice v Itálii.

Castellucci se odmítl vyjádřit k postoji vlády. Zdůraznil ale, že Autostrade per l’Italia, která spravuje většinu italskýcg dálnic, nemůže převzít odpovědnost za neštěstí v Janově, protože jeho příčiny zatím nebyly vyšetřeny.
Šéf společnosti také přislíbil pomoc pozůstalým obětí a lidem, které musí evakuovat z domů poblíž zříceného mostu. Italští vyšetřovatelé se podle předchozích zpráv zaměřují na možné konstrukční nedostatky, případně nedostatečnou údržbu mostu.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email