Bonusy za používání slovinských dálničních známek

Slovinsko chce před nadcházející letní sezonou motivovat turisty k zakoupení dálničních známek. S dokladem o zakoupení dálniční známky budete mít nově vstup do vybraných muzeí, či  jiných, turisticky zajímavých míst, zcela zdarma.

Velké množství lidí , kteří využívají Slovinsko jako tranzitní zemi při cestě na dovolenou do Chorvatska, každoročně řeší, zda-li si dálniční známku zakoupit a využít pár desítek kilometrů dálnice, či se bez ní obejít a volit trasu, vedoucí mimo zpoplatněné úseky.

Týdenní známka ve Slovinsku bohužel nestačí

Důvod je jasný. Časová nevýhodnost týdenní dálniční známky a také její cena. Většina turistů jezdí do Chorvatska na týdenní dovolenou. A v takovém případě jim v mnoha případech nestačí pouze týdenní slovinská dálniční známka, musí si zakoupit kupon i na zpáteční cestu.

Slovinská dálniční známka je drahá

Cena týdenní slovinské dálniční známky je 15 euro. Je drahá. Vždyť v sousedním Rakousku stojí 10denní dálniční známka pouze 9 euro. Když vezmeme v potaz také to, že Slovinskem projedeme při cestě do Chorvatska skutečně jen pár desítek kilometrů, opravdu není divu, že velké množství cestovatelů volí méně finančně náročnou trasu po neplacených cestách.

Vstup zdarma do muzeí a hradů

Slovinci se tedy rozhodli motivovat k nákupu dálničních známek turisty tím, že jim dají k dispozici vstup zdarma do některých zajímavých míst, jako jsou muzea, hrady a podobně. Stačí k tomu mít u sebe doklad o koupi dálniční známky.

Osobně si nemyslím, že by tato akce měla za následek nějaký boom v prodeji slovinských dálničních známek. Ano, snaha tady je, ale turisté by mnohem více uvítali kupříkladu snížení ceny známek nebo změnu jejich časového omezení z týdenní známky na 10denní.

Foto: Wikipedie


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Jestli se vám tady líbí, podpořte nás...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email